Εμπιστευθείτε μια τοπική εταιρία που σας εγγυάται μια σωστή και αξιόπιστη εγκατάσταση

ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ

Η ΛΙΣΤΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΩΝ ΜΟΥ

Aitoloakarnania Blogs
Κυριακή 20 Μαρτίου 2011
Ο Παναιτωλικός εφάρμοσε πιστά τον ''Νόμο του Αγρινίου'' πετυχαίνοντας μία ακόμα άνετη εντός έδρας νίκη με αντίπαλο την Αν. Καρδίτσας με σκορ 3-1. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται και ο Ρότσα μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ανοίγοντας το δρόμο για την επικράτηση των καναρινιών. Ο Θεοδωρίδης στο 37' διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού με μία ακόμα εντυπωσική εκτέλεση φάουλ, που μιμήθηκε στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ντοριβάλ για λογαριασμό της Αναγέννησης μειώνοντας προσωρινά σε 2-1. Στο 63' ο Γκούρμα μετά από ωραία κάθετη μπαλια του
 Μπαικαρά έκλεισε το χορό των γκόλ μέσα σε αποθέωση από 5000 φίλους του Παναιτωλικού, που έστησαν τη δικιά τους γιορτή στις εξέδρες της Προυσιωτίσσης. Πλέον η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ έχει μπροστά της το παιχνίδι της χρονιάς κόντρα στον ΟΦΗ το ερχόμενο Σάββατο, στο οποίο πηγαίνει χωρίς άγχος καθώς διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας των 8 βαθμών από τους Κρητικούς. Σε περίπτωση ήττας δεν αλλάζουν σημαντικά τα δεδομένα, με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα όμως, η κυανοκίτρινη ομάδα κλειδώνει την υπόθεση άνοδος και αφοσιώνεται στην κατάκτηση της πρώτης θέσης, στόχος εφικτός βάσει προγράμματος.Ιδωμεν...

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τζενάμο, Παλαιόλος, Ν. Βούκοβιτς, Αναστασιάδης, Ετζενγκουέλε, Μουμίν, Μπαϊκαρά (83' Μπελεβώνης), Μπουμάλ (78' Γκουέϊ), Θεοδωρίδης (65' Κούσας), Γκούρμα, Ρότσα.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Βάϊος Καραγιάννης): Καρακώστας, Κουτρομάνος (35' λ.τ Σάββας), Β. Βούκοβιτς, Ρουίζ Κάρλος, Ραονέ, Κουρτεσιώτης, Ντοριβάλ, Μπιτέλης (76' Ροντρίγκο), Δούκας, Αθανασιάδης, Σίλβα (72' Μπουντούρης).