Εμπιστευθείτε μια τοπική εταιρία που σας εγγυάται μια σωστή και αξιόπιστη εγκατάσταση

ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ

Η ΛΙΣΤΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΩΝ ΜΟΥ

Aitoloakarnania Blogs
Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010

Ο Παναιτωλικός εφήρμοσε κατά γράμμα το ''νόμο του Αγρινίου'' κατακτώντας άλλη μία εντός έδρας νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Πανθρακικό με σκορ 1-0. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης επιτεύχθηκε στο 4ο μόλις λεπτό από το Μάριο Γκούρμα, ύστερα από επέλαση του Μπουμάλ από αριστερά και εκπληκτική σέντρα. Μέχρι το 25ο λεπτό ο Παναιτωλικός πίεζε ασταμάτητα την ομάδα της Θράκης χάνοντας και άλλες ευκαιρίες, στη συνέχεια οπισθοχώρησε και προσπάθησε να εκμεταλλευθεί του κενούς χώρους, που μοιραία άφηνε ο Πανθρακικός στην προσπάθεια του να επιτεθεί. Προς στο τέλος του αγώνα, ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε να μεταρέψει σε γκολ κάποια από τις πολλές αντεπιθέσεις του, ταυτόχρονα όμως δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Έτσι, το σφύριγμα της λήξης βρήκε παίκτες και κόσμο να πανηγυρίζουν για την επάνοδο στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με απόσταση 2 βαθμών από τον ΠΑΣ  και την αύξηση της διαφοράς στους 6 βαθμούς από τον τρίτο ΟΦΗ.Πλέον, ο Παναιτωλικός κρατά την τύχη στα χέρια του και μπορεί βάσει του προγράμματος να κλείσει καταρχήν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος στην κορυφή της βαθμολογίας. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες και το προπονητικό τιμ, που διαχειρίζονται με ωριμότητα και πίστη στον τελικό στόχο τις κρίσιμες καταστάσεις που εμφανίζονται στη διάρκεια των αγώνων του πρωταθλήματος. Για τον κόσμο τα λόγια είναι περιττά. Είναι χρακτηριστικό ότι σε χθεσινή εκπομπή αθλητικού ραδιοφώνου πανελλήνιας εμβέλειας, ειπώθηκε ότι στο παιχνίδι του Παναιτωλικού είχε περισσότερο κόσμο από ότι στα τρία παιχνίδια της Α Εθνικής που λάμβαναν χώρα την ίδια ώρα. Επόμενη στάση στη Νίκαια, σε ένα ακόμα πολύ δύσκολο αγώνα κόντρα στον Ιωνικό, όπου αναμένεται πάλι κοσμοσυρροή παρά το εργάσιμο της ημέρας.Ευχή μας ένα ακόμα θετικο αποτέλεσμα να έρθει για τον Παναιτωλικό προκειμένου να διατηρηθεί στην κορυφή... του βουνού!